Vyhlásenie ICEJ k hlasovaniu UNESCO

Autor: ICEJ Slovensko | 19.10.2016 o 11:24 | Karma článku: 4,47 | Prečítané:  379x

Medzinárodné kresťanské veľvyslanectvo Jeruzalem (ICEJ) vyjadruje rozčarovanie nad obsahom rezolúcie UNESCO prijatej minulý týždeň, ktorá škandalóznym spôsobom popiera akúkoľvek spojitosť Židov s posvätnými miestami v Jeruzaleme.

Popiera akúkoľvek spojitosť s miestami v Jeruzaleme a v Izraeli, vrátane Chrámovej hory.

Rezolúcia ignoruje tradičné, biblické názvy posvätných židovských miest a nazýva ich len alternatívnymi moslimskými menami. Toto konanie môžeme bezpochyby označiť za doslovné prepisovanie histórie a snahu odňať týmto lokalitám ich štyritisícročnú židovskú a dvojtisícročnú kresťanskú minulosť.

My ako kresťania sme hlboko znepokojení nad tým, že prijatie takejto formulácie medzinárodnou inštitúciou smeruje k vymazaniu akéhokoľvek puta Židov a kresťanov k týmto svätým miestam.

Sme svedkami premysleného zámeru hanobiť Židovský národ a spolu s ním aj dve miliardy kresťanov po celom svete, ktoré sú si plne vedomé toho, že Ježiš ako zbožný Žid navštevoval pravidelne židovský chrám, učil tu a zdôrazňoval jeho účel ako „miesta modlitby pre všetky národy“.

Medzinárodné kresťanské veľvyslanectvo Jeruzalem aktuálne usporadúva podujatie s účasťou viac než 5.000 kresťanov z okolo 100 štátov sveta na oslavu biblického Sviatku stánkov v Jeruzaleme. Slovenská pobočka ICEJ zorganizovala návštevu skupiny kresťanov aj zo Slovenska. K nej sa na niekoľko dní osobne pripojil aj poslanec Národnej rady SR a podpredseda Skupiny spojencov Izraela v slovenskom parlamente Marek Krajčí.

Prítomnosť tisícov kresťanov v tomto meste v čase Sviatku stánkov jasne demonštruje historickú kontinuitu medzi oboma vyznaniami a ukazuje na to, aké významné miesto pre nich Jeruzalem a Chrámová hora predstavuje.

Preto v mene týchto kresťanov a miliónov ďalších, ktorých oni zastupujú, chceme izraelskej verejnosti odkázať, že plne rešpektujeme ich oddanosť Jeruzalemu a Chrámovej hore a dodávame, že budeme stáť a spolu s ňou konfrontovať tento nenávistný útok proti historickým pamätihodnostiam Izraela.

Centrála ICEJ už oslovila národné pobočky, aby sa angažovali pri zmene textu tejto nehanebnej rezolúcie UNESCO. A môžete sa spoľahnúť na to, že nikdy nezabudneme na Jeruzalem! (Žalm 137,5-6)

Dr. Jürgen Bühler
výkonný riaditeľ
ICEJ Jeruzalem                                                                                                

Peter Švec
predseda
ICEJ Slovensko

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Prevážil podľa mňa konsenzus, že problematika je natoľko zložitá, že politická reprezentácia nie je schopná objektívne vyhodnotiť, čo by sa jednotlivým klientom stalo.

DOMOV

Profily, ktoré posielali sexuálne správy vymazali. Pribúdajú ďalšie

Polícia preveruje obťažovanie na pokeci.

KOMENTÁRE

Čo sa stane, keď krajinu ovládnu svorky pedofilov

Nezvládame chrániť ani deti, nieto sa ešte nachystať na zložitejšie výzvy.


Už ste čítali?